Osoby potrzebujące opieki i pomocy należą do grupy osób, przy których wymagana jest szczególna ostrożność. Zakażenia koronawirusem mogą prowadzić do ciężkiego przebiegu u osób starszych, z niedoborami odporności i osób z wcześniejszymi chorobami. Dlatego ochrona osób potrzebujących opieki i wsparcia ma najwyższy priorytet.
Jak zachowywać się w codziennej opiece?
Jeśli to możliwe, jako krewny powstrzymaj się od odwiedzania osoby wymagającej opieki lub ogranicz wizyty do absolutnego minimum.
Jeśli nie można tego uniknąć upewnij się, że każdy, kto wchodzi do mieszkania, przestrzega zwykłych zasad zachowania i higieny.
Poproś firmę kurierską o niezbędne zakupy. Jako krewny możesz również sam podejmować się sprawunków. Pamiętaj jednak, aby podczas przekazywania zakupów nie mieć kontaktu z opiekunem lub inną osobą wymagającą opieki.
Wszyscy zaangażowani w opiekę nie powinni uczestniczyć w wydarzeniach publicznych.
Osoby wymagające opieki, krewni i opiekunowie powinni powstrzymać się od korzystania z transportu publicznego.
Zachowaj spokój i nie panikuj.
Jeśli miałeś kontakt z osobą zakażoną, natychmiast skontaktuj się z odpowiednim oddziałem zdrowia – nawet jeśli nie masz żadnych objawów.
Jeśli masz objawy lub wracasz z dotkniętego regionu, skontaktuj się z lekarzem telefonicznie.
Przekaż swojemu lekarzowi dokładne informacje o objawach, możliwych kontaktach z chorymi lub pobytach w krajach dotkniętych chorobą.
Unikaj kontaktów z innymi ludźmi, ponieważ pojawienie się pierwszych objawów choroby po możliwej infekcji może zająć do 14 dni, jeśli podejrzewasz, że jest zakażona, powinieneś pozostać w domu do czasu ustąpienia objawów.
Aby rozwiać wszystkie wątpliwości uruchomiliśmy dla opiekunów firmy SeniorenService Goldener Herbst infolinię czynną codziennie w godzinach od 14.00 do 18.00
0049 221474448 10